НАУМЕНКО Олена Анатоліївна, учитель-логопед - освіта повна вища, кваліфікаційна категорія "спеціаліст".
КОРЕНЯК Ярослава Володимирівна, учитель-логопед - освіта повна вища, кваліфікаційна категорія "спеціаліст другої категорії"
Учитель-логопед дошкільного навчального закладу
здійснює корекційно-розвиткову роботу з розділів
спеціальної програми для дітей із порушеннями
мовленнєвого розвитку:
- корекція звуковимови;
- розвиток фонетико-фонематичних процесів;
- розвиток лексико-граматичних категорій;
- розвиток зв'язного мовлення;
- розвиток дрібної моторики;
- розвиток психічних процесів.
Учитель-логопед тісно співпрацює з вчителями-
дефектологами (тифдлопедагогами), вихователями.
Напрямки роботи:
- проведення скринінгового обстеження усіх дітей дошкільного навчального закалду;
- поглиблене обстеження дітей, які отримуватимуть допомогу вчителя-логопеда;
- проведення підгрупових та індивідуальних занять;
- співпраця з батьками (консультації, відкриті заняття, виступи на зборах, педрадах).
______________________________________________________________________________
16.11.2022 р. учителі-логопеди провели консультації для педагогів. Кореняк Я.А. - на тему "Як навчити дитину швидко запам'ятовувати вірші: практичні поради". Науменко О.А. - на тему "Пізнавально-мовленнєвий розвиток дошкільників".
16.12.2021 р. учитель-логопед Науменко О.А. провела консультацію для педагогів на тему:"Професійне мовлення педагогів".
18.11.2021 р. учителі-логопеди Кореняк Я.В., Науменко О.А. провели фронтальне логопедичне заняття з формування лексико-граматичних засобів мовлення та навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку "МастерШеф. Діти".
21.10.2021 р. учитель-логопед Кореняк Я.В. провела семінар-практикум для вихователів та спеціалістів на тему : "Мовленнєві логопедичні ігри в групі". Спеціаліст ознайомила педагогів з основними вправами та іграми, що сприяють розвитку всіх компонентів мовлення дітей.
27.09.2021 р. учитель-логопед Науменко О.А. провела семінар-практикум: Творча вітальня для вихователів «В гостях у казки». Спеціаліст ознайомила педагогів із ігровою технологією ТРВЗ (теорією розв'язання винахідницьких завдань), її використанням у дошкільній педагогіці.
Учитель-логопед Науменко О.А. провела логоритмічне заняття на тему: "Весна прийшла, квіти принесла". Метою заняття було подолання мовленнєвих порушень у дітей шляхом формування, розвитку та корегування їхньої рухової сфери у поєднанні зі словом і музикою.
Учитель-логопед Науменко О.А. провела логопедичне заняття з дітьми щодо закріплення знань про голосні та приголосні звуки, вмінь проводити звуковий аналіз слів, використовуючи фішки. також метою заняття був розвиток фонематичного сприймання, вмінь виразного, інтонованого мовлення.
25.02.2021 р. відбулося засідання команди психолого-медико-педагогічного супровуду дитини з ООП. Учителі логопеди Кореняк Я.В, Науменко О.А. доповіли про результати корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають порушення мовлення за період з жовтня 2020 р. по лютий 2021 р.
19.01.21 р. учителем-логопедом Кореняк Я.В. було проведено ділову гру для вихователів та спеціалістів на тему «Спілкування – засіб мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку». У ході гри педагоги активізували свої знання і вміння в області розвитку мовлення дошкільнят, визначили педагогічні умови успішного і повноцінного мовного розвитку дітей дошкільного віку.
Логопедичне обстеження дітей проводиться спеціалістами на свіжому повітрі з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ під час адаптивного карантину.
Під час карантину дуже цікаві онлайн заняття готує для малюків наш учитель-логопед Кореняк Я.В. Розвиваємо мовлення вдома!
Додатки для розвитку мовлення
Прогрес несеться вперед і уявити життя сучасної дитини без гаджетів фактично нереально. А особливо це відчутно в період карантину, адже діти можуть неконтрольовано проводити час біля телефону або планшету. Тому, основним завданням для дорослих – зуміти зробити так, щоб користі від цих речей було більше, ніж шкоди!
Пропоную список найкращих додатків, які допоможуть розвивати мовлення діток дошкільного віку. Їх можна використовувати як вдома, так і будь-де.
* Розвиток мовлення безкоштовно – є різними мовами. У додатку є три рівні складності, основним завданням є визначити сюжет із 4-х картинок, скласти їх у правильному порядку і створити розповідь.
* «Хто в горах?» - захоплююча подорож до Карпат. У додатку кілька ігор: «Звірятка» - пазли, «Лічилка» - гра, яка допоможе засвоїти порядкові числівники, відмінювання іменників, рахунок, «Хто що їсть?» - для побудови речень. І, власне, сама подорож.
* Sound Touch Lite – фактично, це звукове лото. У ньому можна обирати різноманітних тварин, транспорт, музику, побут і вивчати, як звучать ті чи інші предмети та створіння. Надзвичайною перевагою його є справжні фотографії джерел звуку, а не картинок! Це надзвичайно важливо для маленьких діток та дітей з мовленнєвими порушеннями.
* Українська абетка для дітей – яскравий додаток для найменших. Гра допоможе вивчити букви та говорити перші слова українською мовою.
* Весела розмальовка – 40 розфарбовок з різних лексичних тем різного рівня складності із можливістю вивчати нові слова.
* Українські народні аудіо-казки – містить майже сорок українських народних казок та дитячих колискових.
* Всяка музика – кожна пісня-гра – це окремий маленький світ з харизматичними героями, у виконанні Андрія Кузьменка з безліччю цікавих анімацій; прихованих елементів, які треба відшукати; завдань, які необхідно виконати. Чудово розвиває не лише музичний слух, а й розуміння мовлення та відчуття ритму.
* Ну, і заїждженого кота «MY talking TOM», гріх не використати для автоматизації звуків, та і не лише.
18.02.2020 р. учителями-логопедами Кореняк Я.В. та Шипіловою І.В. було проведено моніторинг корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають порушення мовлення. Відмічено професіоналізм, творчий підхід педагогів, належні результати роботи з дітьми.
21.01.2020 р. учителем-логопедом Шипіловою І.В. був проведений семінар-практикум для вихователів, музичних керівників та вчителів-дефектологів на тему: «Використання методу наочного моделювання у роботі з дітьми, які мають мовленнєвий недорозвиток». Семінар-практикум проводився з метою практично ознайомити вихователів та спеціалістів з методом наочного моделювання, систематизувати знання отримані раніше, дати практичні поради щодо впровадження методу у роботу з розвитку мовлення дітей з мовленнєвим недорозвитком, практично допомогти педагогам обрати навчальні та розвивальні види робіт, які вони можуть використати на заняттях та поза заняттями.
07.11.2019 р. учителем-логопедом Шипіловою І.В. була проведена консультація для вихователів, музичних керівників та учителів-дефектологів на тему: «Формування навичок правильної звуковимови у дітей дошкільного віку». Консультація мала на меті допомогти педагогам систематизувати знання з розвитку звуковимови в різних вікових групах та отримати практичні порати що до планування та застосування різноманітних методів та прийомів на заняттях з розвитку мовлення, грамоти, музичних заняттях.
28.10.19. р. відбувся семінар-практикум для вихователів на тему «Роль мови та запитань вихователя у розвитку мовлення дошкільнят», який був проведений учителем-логопедом Кореняк Я.В. Актуальність теми зумовлена тим, що правильно поставлене запитання є одним із дієвих та ефективних засобів навчання дошкільнят, завдання вихователя – володіти ним для успішного розв’язання освітньо–виховних завдань.
У роботі з дітьми (а особливо з тими, які мають порушення мовлення) велика увага приділяється розвитку функції дрібних м'язів рук. Тренування рухів пальців рук покращує не тільки рухові можливості дитини, а й допомагає у розвитку психічних і мовленнєвих навичок. Тому Ярослава Володимирівна на своїх заняттях використовує різні методи для вдосконалення дрібної моторики: пальчикові ігри та вправи, шнурівки, мозаїки, ігри-вкладиші. А ще нашим діткам дуже подобаються нова форма роботи - ігри з пінцетами та термомозаїка, які проводяться в різних варіація!
31.01.2019 р. відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти. Тема: "Застосування мнемотехніки у логопедичній практиці".
05.12.2018 р. учителем-логопедом Кореняк Ярославою Володимирівною була проведена ділова гра для вихователів «Словесна вікторина». Захід проводився з метою підвищення теоретичного рівня педагогів. Під час гри відбулося ознайомлення педагогів із практичними методами та матеріалами, змодельовано професійну діяльність із використанням різноманітних ігор і методів активного навчання. Така незвичайна форма роботи сподобалася педагогам, адже в процесі гри вони вдосконалили свої вміння швидко промовляти чистомовки, утворювати порівняння, вигадувати загадки, складати вірші-синквейни.
07.12.2017 р. відбулося засідання фокус-групи вчителів-дефектологів (тифлопедагогів) дошкільних навчальних закладів спеціального типу на тему: «Взаємозв’язок учителя-логопеда з вчителем-дефектологом в корекційно-розвитковій роботі з дітьми, що мають порушення зору». У рамках заходу учитель-логопед Кореняк Я.В. провела підгрупове заняття з дітьми 6 року життя "Словозміна та словотворення іменників за лексичною темою "Дикі тварини".